آیا مایکل جکسون مسلمان بود؟

منبع: شیعه آنلاین     

آیا مایکل جکسون مسلمان بود؟برخی از کاربران جوان دنیای اینترنت در کشورهای مختلف اسلامی، که علاقه زیادی به "مایکل جکسون" داشتند، طی روزهائی که از مرگ وی می‌گذرد، وبلاگ و صفحات بسیار زیادی در پایگاه‌های مختلف اینترنتی به وجود آورده‌اند، و برخی از آن‌ها "جکسون" را فردی مسلمان خوانده و خواستار تشییع و تدفین وی بر طبق شریعت اسلامی شدند.

این کاربران اینترنتی می‌گویند در ماه نوامبر سال گذشته میلادی برخی روزنامه‌های انگلیسی با انتشار اخبار، مقالات، و گزارشات مختلفی به طور جدی مسلمان بودن "مایکل جکسون" را مطرح کردند، به ویژه این‌که وی در آن زمان به کشور بحرین رفته بود و در این کشور عربی و مسلمان‌نشین که بیش از 70٪ از جمعیت آن‌را شیعیان تشکیل می‌دهند، زندگی می‌کرد. البته خود "مایکل جکسون" پس از انتشار این‌گونه اخبار و مقالات در روزنامه‌های انگلیسی آن را به شدت تکذیب کرد.

برخی از این کاربران اینترنتی هم ادعا کردند که می‌توان علت اصلی مرگ یا کشته شدن این خواننده سرشناس آمریکایی را مسلمان شدن وی دانست، زیرا بدون شک، و در صورت درست بودن این خبر، و محبوبیت وی در جهان، به یکی از مهم‌ترین اخبار جهان تبدیل می‌شد و می‌توانست در مسلمان شدن بسیاری از جوانان غیر مسلمان تأثیر بگذارد.

این جوانان علاقمند به "مایکل جکسون" که خیلی تمایل دارند او را بر اساس شریعت اسلامی تشییع و تدفین کنند، در ادامه با هدف اثبات ادعای خود مبنی بر مسلمان شدن "مایکل جکسون" می‌گویند: "جیرمن جکسون" برادر وی پس از مرگش، طی اظهاراتی گفته بود، "خداوند همیشه با مایکل خواهد بود"! و این نشان دهنده مسلمان بودن اوست!

ناگفته نماند "جیرمن" برادر "مایکل جکسون" در سال 1989 میلادی به دین مبین اسلام مشرف شده بود. این مسأله نیز از نکاتی است که مدعیان مسلمان بودن "مایکل جکسون" بر آن تکیه می‌کنند.

گفتنی است روز پنج‌شنبه گذشته "مایکل جکسون" در وضعیت ایست قلبی به بیمارستان لس‌آنجلس جان باخت. منابع خارجی اعلام کردند احتمال می‌رود علت مرگ مرموز این خواننده مشهور آمریکایی تزریق یک ماده مخدر بسیار قوی موسوم به "دمرول" باشد که مشابه مورفین است. به نوشته روزنامه "ال‌موندو" چاپ مادرید، استعمال این ماده مخدر می‌تواند موجب حمله قلبی شده باشد و به جان باختن این خواننده معروف در سن 50 سالگی منجر شده باشد.

بنابر این گزارش "مایکل جکسون" از مدتی قبل در منزل خود بیمار بود و وضعیت جسمانی‌اش مطلوب نبوده است و از حضور یک پیراپزشک بهره می‌برد. موسیقی‌‌های وی در حاشیه صوتی برخی از فیلم‌های سینمایی استفاده شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به فیلم "wiz" اشاره کرد. او ایفاگر نقش‌های کوتاهی در آثار سینمایی از جمله "مردان در تاریکی 2" و ویدئوهای "دلهره"، "بد" و "پیاده‌روی در ماه" بوده است. آلبوم‌های وی در طول حیات‌اش فروشی بالغ بر 750 میلیون دلار داشته است.

/ 0 نظر / 4 بازدید